Archiwa tagu: zamki

zamki

Jaki jest najskuteczniejszy sposób, aby dobrze przygotować się do wakacji pod namiotem?

Każdy turysta, który cechuje się rozsądkiem, powinien zawsze brać ze sobą komplet najważniejszych rzeczy. Akcesoria turystyczne należy oczywiście dopasowywać do kierunku wyprawy – innego gatunku asortyment trzeba pakować w góry, inne na wycieczkę po pustynnych nizinach. Istotna jest też pora roku, a zatem i klimat dominujący w odwiedzanym rejonie świata. Musisz koniecznie o tym nie zapominać, ponieważ pogoda może cię zwieść – w wysokich partiach gór zwykle jest zimniej niż na nizinach. Jeśli pragniesz robić sobie gorące posiłki, zabierz ze sobą taki przydatny przyrząd, jak kuchnia turystyczna. Mała butla z gazem może pozwolić ci na przygotowanie kilku specjałów.
Czytaj dalej

Chętnie polecane atrakcje Warmii i Mazur

Jest wiele rozmaitych powodów, przez które musimy wybrać się w podróż. Często jest też tak, że trwa dłużej niż jeden dzień i trzeba szukać sobie dobranego noclegu. Gdy jeździmy prywatnym środkiem transportu, ewentualnie możemy spędzić w nim noc i choć nie jest to zbyt wygodna alternatywa, zawsze istnieje taka ewentualność. Jednak kiedy podróżujemy używając własnego środka transportu, musimy rozejrzeć się za miejscem, które umożliwi spokojne spędzenie nocy po podróży pociągiem, busem lub samolotem.
Czytaj dalej

Które przyrodnicze atrakcje Pienin warto zobaczyć na własne oczy?

Dolina Dunajca to jeden z najcudowniejszych zakątków w kraju. Malowniczo meandrująca rzeka wcięła się silnie w skały tworząc przełom, którego widok zapiera dech w piersiach. Na odcinku dwóch i pół kilometra w linii prostej rzeka tworzy 7 zakrętów, osiągając w ten sposób dziewięć kilometrów długości. Ściany skalne unoszą się ponad rzeką na wysokość od 300 do 500 m..
Czytaj dalej

Ciekawszy jest wypoczynek w górach czy nad naszym Bałtykiem?

Rokrocznie w polskich rodzinach rozpoczyna się ta sama scena. Co wybrać, gdzie pojechać. Wakacje w górach czy urlop nad morzem. Obydwie formy spędzania wakacji mają oczywiście plusy i minusy. Obie dostarczają ogromu wrażeń oraz niezapomnianych chwil. Zarówno wakacje w górach jak i wakacje nad wodą dają możliwość zobaczenia nowych miejsc, przeżywania niezwykłych przygód oraz zebrania sił na następny rok. Noclegi w górach wydają się być mniej kosztowne, jednak również na północy Polski z powodzeniem można wyszukać kwatery w dobrych cenach. Wakacje w górach umożliwiają spędzenia bardziej urozmaiconego wypoczynku niż czas spędzony w nad morzem.
Czytaj dalej